Her gün yüzbinlerce tüketiciye hizmet verecek olan Başakşehir Merkez Çarşı, yerli yabancı tüm işletmeler için kazancın adresi olacak. Her sektör için farklı fırsatlar barındıran Başakşehir Merkez Çarşı, özellikleriyle işletme sahiplerine ve yatırımcılara cazip avantajlar sunuyor. Tüm sosyal ihtiyaçların tek bir merkezde karşılanabildiği Türkiye’nin ilk planlı örnek kent meydanındaki Başakşehir Merkez Çarşı, ayrıcalıklarıyla emsalsiz bir yatırım fırsatı olarak yükseliyor.

  • Taksim Meydanı’nın iki katı büyüklüğü
  • Türkiye’de ilk defa 65.000 m²’lik meydanında bir arada inşa edilen resmi kurumlara komşusu konumu
  • Yüzbinlerce kişinin buluşma noktası olması
  • Oluşturduğu ziyaretçi potansiyeliyle ticari bir merkez olması
  • 3. Çevreyolu Kavşağı üzerindeki emsalsiz konumu
  • Her noktadan rahatça ulaşılabilmesine olanak sunan toplu taşıma olanakları
  • 3.000 sağlık personeliyle günde 80.000 kişiye hizmet verecek Sağlık Kent’e yakınlığı
  • 372.000 m²’lik şehir parkındaki ve çevresindeki örnek donatılarıyla sosyal ve kültürel bir buluşma noktası olması

Başakşehir Merkez Çarşı’nın yatırımcılarına sunduğu avantajların sadece birkaçı...

Yüzbinlerce Kişinin Buluşma Noktası

Başakşehir Merkez Çarşı, çevresindeki 372.000 m²’lik şehir parkı, kongre merkezleri, nikah sarayı, açık/kapalı spor alanları, resmi kurum alanları, 5000 kişilik cami, her gün yüzbinlerce kişiyi taşıyacak metro-tramvay ve havaray, 3 bin personeliyle günde 80.000’den fazla insana hizmet vereceği ön görülen Sağlık Kent, özel sağlık tesisi, turizm tesis alanları ve yüzbinlerce kişinin buluşma noktasında yer alıyor.

Çevreyolu Kavşağı Üzerinde

Başakşehir Merkez Çarşı’nın önündeki 3. Çevreyolu Kavşağı, yüzbinlerce araç ve yolcuları için önemli bir geçiş noktası. Başakşehir ve çevresinden 3. Çevreyolu’na bağlanmak isteyen yüzbinlerce araç ve yolcuları Başakşehir Merkez Çarşı için günün 24 saati potansiyel oluşturuyor.

Sosyal ve Kültürel Buluşma Noktası

Başakşehir Kent Meydanı’nda selatin mimarisinde inşa edilen 5 bin kişilik cami, bölgede yaşayanlar için önemli bir merkez olacak. Meydandaki tüm kamu kurumlarıyla uyumlu bir mimariye sahip olan cami, bölge halkı için sosyal ve kültürel bir buluşma noktası…

Ulaşımı Çok Kolay

Her ayrıntısı planlanarak inşa edilen Başakşehir Kent Meydanı, toplu taşıma alt yapısıyla da örnek oluşturuyor. Metro-tramvay ve havarayı tek bir merkezde buluşturan kent meydanı, altında yer alan kapalı otoparkıyla, özel araç sahipleri için de toplu taşımayı ve Başakşehir Merkez Çarşı’daki cadde dükkanlarını cazip hale getiriyor.

Sağlık Kent'in Lojistik Merkezi

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sağlık kompleksi olarak inşa edilen İkitelli Entegre Sağlık Kampüsü, Başakşehir Merkez Çarşı’nın da yer aldığı Başakşehir Kent Meydanı’na komşu inşa ediliyor. Başakşehir Merkez Çarşı, emsalsiz konumuyla, Sağlık Bakanlığı tarafından 3.000 sağlık personeliyle günde 80.000 kişiye hizmet vermesi ön görülen Sağlık Kent’in en önemli tedarik üssü olarak ifade ediliyor.

Taksim Meydanı'nın 2 Katı Büyüklüğünde

Geleceğin şehir planlamacılığı örneklerinden biri olan Başakşehir Kent Meydanı, yüzbinlerce kişinin ihtiyaçlarına aynı anda cevap verecek kapasitede tasarlandı. 65 bin metrekarelik alanda inşa edilen Başakşehir Kent Meydanı, Türkiye’nin en kalabalık noktası olan Taksim Meydanı’nın 2 katı büyüklüğe sahip.

Resmi Kurumların Yanı Başında

Başakşehir Merkez Çarşı’nın yanı başındaki resmi kurum alanları, her gün binlerce kişinin resmi işlemlerini kolayca tamamlayacağı önemli bir nokta. Gün içinde toplu taşımayla ya da özel araçlarıyla rahatça Başakşehir Kent Meydanı’na gelen resmi kurum ziyaretçileri için Başakşehir Merkez Çarşı, çekim merkezi konumunda.

Ticaretin Çekim Merkezi

Oluşturduğu ticari potansiyelle yerli - yabancı tüm markalar için fırsat noktası olan Başakşehir Merkez Çarşı; başta Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası markalar olmak üzere, aktif şubelere sahip olan 25 banka, binlerce restoran, kafeler, teknoloji marketler, binlerce hazır giyim mağazası, eczaneler, sağlık sektörü tedarikçileri, marketler ve meydan çevresinde yaşayacak bir milyon kişiye ulaşmak isteyen tüm sektörler için yeni bir cazibe merkezi...